ירדנה שאול כהן – בעלת עסק עצמאי בחברת סאנריידר

ירדנה שאול כהן – מאמנת ומנווטת אנשים, מגיל 18 ומעלה, המעוניינים לשפר את חייהם : החברתיים, הכלכליים, הכספיים, הבריאותיים ועוד.

” ויקרא האדם שמות … ” פענוח שמי לפי תאריך לידה שלי והקבלה – אז מה נאמר עלי ?

” את טיפוס חכם מאוד, בעלת היגיון בריא, אוהבת ללכת על גדול, ביקורתית מאוד, הפנים שלך עדינות. את מאוד אמינה, עובדת מסורה, ענווה וצנועה. לעיתים את נודניקית ולא החלטית אך בדרך כלל את נחושה והחלטית, יודעת לחדור היטב לעומק העניין.

חודש חשוון : את מאוד פיקחת, לעיתים נוטה להיות גאוותנית ובטוחה בעצמה. הרצון להוביל טמון בך מגיל קטן. את יודעת לשמור סוד היטב. קשה לך לסמוך על אחרים, אך אחרים סומכים עלייך בקלות”

איש שב”כ, כינה אותי : ” טיל בליסטי מונחה מטרה, ללא מנגנון להשמדה עצמי “. מעניין, לא ?!!!

ליזום, ליזום ושוב ליזום זה המוטו שלי לחיים. כנראה , שמשחר ילדותי, שמתי  לי למטרה.         הנה מה שכתבו עלי בעיתון “מראות המשטרה” בספטמבר 1990 : ” היד צריכה להיות כל הזמן על הדופק, וליזום, ליזום, עוד קצת השכלה, עוד קצת ידע – משביחים את אישיות האדם ” – אלה מילותיה של ירדנה. ב-1986 מונתה לתפקיד קצינת חינוך בבסיס אימונים חילי (בא”ח) משמר הגבול, בבית חורון. בניגוד לרצון חלק מהמפקדים הבכירים, שהעדיפו לראות בתפקיד זה – גבר. מפקד בא”ח, באותם ימים, שהכיר אותה מעיסוקיה כרכזת איפ”א ( ארגון השוטרים הבינלאומי) וכפעילה בחברה להגנת הטבע, החליט לא לאמץ את דעת הפיקוד ומינה אותה לתפקיד”.  בתפקידי זה, נהניתי מכל רגע ורגע. הקמתי את מערך החינוך מאפס, שהפך לאימפריה. את שירותי במשמר הגבול סיימתי ביולי 1992, בדרגת רב פקד. פרשתי לגמלאות. והיום, בין כל עיסוקיי, אני מתנדבת ב”עמותת הכומתות הירוקות” של משמר הגבול.

“מי הזיז את הגבינה שלי ?”, זהו ספר עוצמתי, רב מכר עולמי, שנכתב ע”י הסופר ד”ר ספנסר ג’ונסון. הספר “שכב” בספרייתי דיי זמן, ורק ביום כיפור האחרון אפשרתי לעצמי לקרוא אותו. ולמה אני מספרת לכם את זה ומשתפת ? אני אוהבת לשתף דברים שנראים לי יפים וחשובים לחיים, וכל אחד יקח את זה לאן שהוא רוצה. “הגבינה” היא כמובן מטאפורה לכל מה שאנחנו רוצים להשיג בחיים, לגרום לנו אושר : אם זו עבודה טובה או מערכת יחסים מספקת, אם זה כסף ומעמד, או דווקא שקט נפשי. בספר ישנן 4 דמויות שמייצגות 4 דרכים להתמודד עם שינוי, שיכול להיות ברכה או קללה, תלוי איך בוחרים להסתכל עליו. מי שמכיר אותי יודע, שבמשך 70 שנות חיי, עברתי דיי הרבה דברים משמעותיים ויש כאלה שהם אפילו משמעותיים מאוד. כל פעם הייתי צריכה/אמורה לבחור את הדרך ובעיקר לבחון האם הדרך שאני בוחרת היא הכיוון אל האושר שלי או אל השאול והתלות. כנראה המשפט “ובחרת בחיים”, הדהד כל הזמן בקרבי, היה מספיק חזק עבורי, ושהוביל אותי לבחור להגיע אל האושר הן שלי והן של הסובבים אותי. לא בכדי, גם למדתי את מקצוע האימון, הקואצ’ינג, וגם הייתי שותפה, כ- 12 שנה בבי”ס לאימון ” סאנויז’ן, שבו המשתתפים הרבים שהגיעו אלינו, קיבלו כלים רבים, כדי לחיות את חייהם באושר ובסיפוק. ממליצה לך לקרוא את הספר בעיון רב, לבחון את עצמך, מהי הדמות שאת/ה משתייך/ת אליה ואם היא מוצאת חן בעיניך, ומה את/ה עושה בעניין. אף פעם לא מאוחר למצוא נתיב חדש להתפתחות, לא לפחד להתנסות בו, ואף ליהנות מהשינוי שנוצר.
דרך צליחה באשר תבחרו.

מאחלת לכולנו רוב אושר ונחת. אמן ואמן.

גמר חתימה טובה

יחד עם עמותת ” ניצוצות “, הנחיתי  2 קבוצות נערים ונערות, בחטיבת ביניים, בשני בתי ספר, הרצליה ורחובות, דרך הפרוייקט שלי ” אני שר מהלב “. שם הם חיברו מילים לשיר שהם אהבו, ובהן הם הביעו את ההבנה להכיר בשונה, להעצים את עצמם, יש מאין, ועוד ועוד. נפגשנו בבית הספר שלש פעמים ואחר כך לקחתי אותם לאולפן הקלטות ושם הקליטו את השיר שלהם. היה לכולנו כייף מאין כמוהו. ההשקעה היתה כדאית. אחת המנהלות גם אמרה שהיא תשקול להפוך את השיר להמנון בית הספר. לפניכם הדיסק של בית ספר מרחובות. בהמשך אצרף את הדיסק של בית הספר מהרצליה.

אני אוהבת לשיר, והעובדה היא שאני שרה במקהלת ” זמר לציון” – ראשון לציון, מזה כ-42 שנים,

הוצאתי דיסק שקראתי לו ” האוסף של ירדנה – שרים יחד “. שירי ארץ ישראל ומהמקורות, שאנחנו אוהבים לשיר, מבלי להיות זמרים. מכיל 20 שירי קאברים. זה חלום שלי שנמשך כארבעים שנה. בסוף יצא לפועל והתגשם ביום הולדתי העגול שחל בשנת 2013. הכנת הדיסק נמשכה כשנתיים ימים. כן, הצלחתי – ” יש מאין “.  נהניתי מכל רגע ורגע. תודה לכל אלה שתמכו בי והלכו איתי  יד ביד.

ליצירת קשר

טלפון: 0528499290

כתובת: ראשון לציון

דואר אלקטרוני: yardenasc555@gmail.com

ליצירת קשר בווטסאפ:

קטגוריות מוצרים

להצטרפות לסאנריידר כעסק עצמאי >

להצטרפות לסאנריידר כלקוח מועדף >

ליצירת קשר

טלפון: 0528499290

כתובת: ראשון לציון

דואר אלקטרוני: yardenasc555@gmail.com

ליצירת קשר בווטסאפ: